Profesyonel Klima Servisi

0539 462 84 72

Kombi Montajı

KOMBİ MONTAJI

Yeni bir kombi aldığınızda, kombi montajı üretici firmanın ve gaz dağıtım firmasının (igdaş v.s.) teknik şartlarına uygun yapılmalıdır. Burada amaç sizin güvenliğiniz ve kombinizin randımanlı çalışması için önemli bir unsur olup, firmamızın bu husustaki 12 yıllık tecrübesiyle sizlere kaliteli ve profesyonel hizmet vermekteyiz.

Kombi montajı alanında uzman usta personellerimiz tarafımızdan aşağıdaki aşamalar takip edilerek gerçekleştirilir.

  • Kombinizin personelimiz tarafından teknik şartlara uygun olarak uygun görülen yere askı bağlantılarının sağlam bir şekilde monte edilmesi ile kombi takma işlemi gerçekleşir.
  • Kombinizin baca çıkış yeri ayarlanır ve açılır.
  • Kombinizin bacası teknik şartnameye uygun bir şekilde montaj edilir.
  • Kombinizin tesisatı oluşturulduktan sonra, tesisatınızın gidiş, dönüş bağlantıları ileride herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamanız için kontrol edilir.
  • Kombinizin tesisat bağlantıları kontrol edilip tamamlandıktan sonra radyatörlerinize (petek) su verilerek kombiniz kullanılır hâle getirilir.
  • Kombi montajı sırasında gaz bağlantınız teknik şartnamelere göre yapılarak gaz kaçağına karşı kontrol sağlanır.

Kombi montajı gaz açma belgesi mevcut yetkili firmamız tarafından profesyonel olarak teknik şartnamelere olarak yapılmaktadır. Kombi montajı nızı yaptırırken, montajı yaptırdığınız firmanın yetkili olduğundan emin olmalısınız. Biz kombi montajı hizmetini 12 yıldır profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz.

Kombi montajı yapan firmanın için gaz firmasına ait gaz açma belgesinin mevcut olması gerekmektedir. Cihazın montaj yerinin yerden yüksekliğinin teknik şartlara uygun olması gerekmektedir. Kombinizin dolap içi ve kolonların yanına montajlarında her iki yanından minimum 1 cm, üst kısmından ise minimum 50 cm boşluk bırakılmış olması gerekmektedir. Kombiniz eğer bacalı ise mahal havalandırması teknik şartnameye göre uygun olması gerekmektedir. Kombi montajı ve tesisat bağlantısının kombi montajı şemasına uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Vana ve filtrelerin montajlarının uygun olarak yapılması gerekmektedir. Kalorifer tesisatınıza 1 bar su basılması ve tesisat temizliğinin ve kaçakların kontrol edilmiş olması. Baca aksesuarında kullanılan boru dirsek v.b. gibi malzemelerin orijinal olması. Baca ve aksesuarlarının montaj uygulamasın uygun olarak doğru eğilimde olması. Elektrik bağlantı kablosunun topraklı prize bağlanmış olması gerekmektedir.

Eğer bu şartlara uygun olarak gerçekleştirilmiş bir kombi montajı olursa kombiniz hem güvenliğiniz hem de ısınmanız için daha verimli çalışacağından daha çok verim alabilirsiniz.

Unutmayın kombi montajı nızı merdiven altı firmalara ve yetkisiz şahıslara yaptırırsanız, hem güvenliğiniz açısından bir tehlike arz edecektir, hem de sağlıklı bir ısınma ve sıcak su kullanımı olmayacağından doğalgaz faturanıza yansıyacaktır ve yanlış yapılan montajlar sonrasında kombiniz daha çok ve sıklıkla arıza vereceğinden kombi arıza masraflarınız artacak ve size külfet oluşturacaktır.

12 Yıllık tecrübemiz ve yüzlerce olumlu müşteri geri bildirimlerimizle siz müşterilerimize kombi montajı konusunda hizmet vermekteyiz. Kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden kombi montajı nızı firmamız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kombi montajında önemli olan kombinizin uzmanı tarafından, güvenli şekilde, gaz dağıtım şirketinin ve kombi yetkili servisin kullanım açısından onayı olmasıdır. İlgili onayların olmadığı bir kombi montajını ve kombiyi can ve mal güvenliğinizi düşünerek kullanmamanız önem arz etmektedir.

Kombi Montajı yaptırırken seçeceğiniz firma sizin hem can , hem mal güvenliğinizi sağlayacak olup, kombinizi uzun yıllar masrafsız bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Firmamız 12 yıldır kombi montajı ve kombi bakımı konularında uzman ve profesyonel hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz Müşteri memnuniyeti odaklı olup, kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden kaliteli hizmet standartları çerçevesinde titizlikle gerçekleşmektedir.

Kombinizin montajına talibiz.
Telefon :
Email :

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?